Malý hrubosrstý vendéeský basset
Odchovy
Links
Home

Malý hrubosrstý vendéeský basset

Belgický ovčák Tervueren

Novinky


Belgický ovčák Tervueren
Odchovy
Kontakt
 
 

Z našeho  prvního vrhu belgických ovčáků zůstali doma dva. Jediná narozená fenečka nás učarovala svým temperamentem a milou povahou. Všetečka Aura si už jako maličké štěně dovolila přelézt ohrádku vysokou 1,20m a prozkoumávat okolí. Třií bráškové jen koukali a poslušně seděli v ohrádce. Velmi brzo pochopila, že se jí od nás nebude chtít a začala okouzlovat i mé rodiče, kteří bydlí v domě na společné zahradě s naším. Netrvalo dlouho a naši podlehli kouzlu jejích očí a Aura se přestěhovala i s pelíškem k nim. Byl to nádherný příklad, jak si štěně vybere svého pána. Žije u mých rodičů, ale každý den je taky u nás.

Assam byl poslední pejsek na prodej. Několik zájemců jsem z nejrůznějších důvodů odmítla. Blížil se pátý měsíc jeho věku, když se ozval další zájemce o Assámka. Po domluvě se na něj přijeli podívat. Assam s nimi však nechtěl nic mít. Schovával se po zahradě, štěkal a zcela se choval odtažitě. I přesto jsme se domluvili, že si příští den pro něj přijedou. Když jsem to řekla rodičům, že nás Assámek opustí, tak máma se mnou přestala mluvit. Dcera přijela ze školy, smutně se na mě po této informaci podívala a odešla do svého pokoje. Byl to její miláček. Oba dospělí synové se zeptali zda je to nutné. A já odpověděla, že ano, protože máme již pět fenek a to stačí. V noci jsem nemohla usnout a dvě hodiny brečela do polštáře a zdůvodňovala jsem si proč nás Assámek musí opustit. Druhý den ráno byla v telefonu zpráva, že si ho nevezmou. Prý je už moc velký. No a já byla najednou šťastná. Už žádná inzerce. A dcera? Ta mi pak řekla, že brečela celou noc, protože má Assámka moc ráda a nechtěla, aby odjel. Já dodnes děkuji těm zájemcům, že si to rozmysleli. Assámek má své kouzlo a už bychom ho nedali. Je klidný, milý a dcera s ním jezdí na výlety vlakem i pod stan.

Od června chodíme, dcera a já, na cvičiště s Aurou a Assámkem . Od září začínáme též i s ostatníma fenkama zdolávat překážky na agility. Tak a to je celá naše smečka.

Ještě musím poděkovat majitelům Aspera a Armina za jejich starostlivost a péči, kterou jim poskytují. Jsme pravidelně v kontaktu a psí klučíci se mají moc dobře.

Naše smečka Snad si nechceš sednout :-) Assam Aura
 

 

Webdesign: Jaroslav Erben © PSYCHOTRONIQUE ERBEN COMPANY

Navštivte server psí svět - www.stenata.cz!

Optimalizováno pro rozlišení 1024x800. Stránky vznikly 8.11.2008.