13. 10. 2012 – zahájil náš Orinoco Night Hawk’s  Classic svoji výstavní karieru. Jeho první výstavou byla MVP v Českých Budějovicích. Cestu autem tam i zpět zvládl výborně. Také prostředí výstavy ho nijak nevyvedlo z míry, ani množství psů a lidí, hluk a všechno, co k takové výstavě patří. V kruhu se předvedl jako zkušený profík, krásně běhal, klidně stál a nechal se od rozhodčí Mgr. Janekové bez protestování prohlédnout. Dostal krásný posudek a ocenění velmi nadějný.

Druhá výstava byla DUOCACIB v Praze na výstavišti v Letňanech 3. 11. 2012. I tady zvládl Ori vše na výbornou. Choval se, jako by ve svých sedmi měsících nedělal nic jiného, než se předváděl na výstavách. Od rozhodčího pana Petra Studeníka dostal pěkný posudek a ocenění nadějný.

K jeho prvním výstavním úspěchům mu moc blahopřejeme.

Night Hawk’s Classic Orinoco na výstavě v Praze

20. a 21. 10. 2012 – uspořádal Okresní myslivecký spolek Třebíč  tradiční všestranné zkoušky MEMORIÁL JOSEFA VENHODY. Již po úspěchu na podzimních zkouškách v září jsem se rozhodla Amálku na tyto vrcholové zkoušky přihlásit. Přestože jsem věděla, že ovládá dobře všechny potřebné discipliny, pilně jsem s ní cvičila a dolaďovala formu. Zkoušky jsou s 19 disciplinami náročné pro psa i jeho vůdce. Bez pečlivé přípravy a dobré kondice se dají jen stěží zvládnout. Ale Amálka je „ nezmar“, a tak jsem jí věřila.
V sobotu 20. 10. v ranních hodinách byla mlha jako mléko, takže cesta do Nových Syrovic u Moravských Budějovic byla značně nepříjemná. Před Budějovicemi se ale mlha ztratila a ukázalo se krásné, slunečné ráno. Také celý den bylo na říjen nezvykle teplo a slunečno.
Po rozlosování čísel v jednotlivých skupinách ( 12 ohařů, 6 retrívrů a 4 slídiči ) a po slavnostním zahájení jsme se po skupinách vydali s rozhodčími do honitby. Naše skupina – slídiči byla nejmenší – 3 němečtí křepeláci a moje AWS Amálka. Začínalo se lesními disciplinami. První je jako vždy šoulačka. Z toho jsem měla hrůzu, nestačila jsem kvůli mlze nechat Amču pořádně vyběhat a při jejím temperamentu to byl velký otazník. Ale Amálka jako by tušila, že jde o hodně, šla naprosto vzorně u nohy, na odložení ležela jako přibitá, a tak výsledkem byla známka 4. Pak následovala práce na pobarvené stopě.  Byla jsem stále dost nervózní, navíc pobarvenou stopu křižovaly poměrně čerstvé stopy zvěře. A tak jsme s Amálkou tentokrát ( hlavně kvůli mně ) uspěly jen na dvojku. Ale i to bylo skvělé. Ostatní discipliny už byly výborné. Také na vodní práci se nám dařilo. Amálka dostala samé nejvyšší známky – 4 a prokázala, že je opravdu vodní španěl. Po prvním úspěšném dnu jsme se domů vracely unavené ale velmi spokojené.
Druhý den už tak příjemně nebylo. Byla zima a dost hustá mlha. Čekaly nás polní práce. Do boje jsme šli už jen tři, jedna fenka křepeláka bohužel skončila na vlečce se srstnatou zvěří už první den. I na poli Amálka prokázala svoje kvality a dobrou přípravu. Zejména při slídění a na stopě živé zvěře, kde její hlasitost přímo nadchla rozhodčí paní MVDr. Šerou a pana Macháta, dlouholeté a zkušené rozhodčí.
A tak všestranné zkoušky pro nás skončily víc než úspěšně. Nejen, že je Amálka bravurně zvládla, ale zaujala svým výkonem rozhodčí, přihlížející koronu i ostatní vůdce.  Pracovala s plným nasazením a obrovskou chutí.

Všichni jí moc blahopřejeme a já jí moc děkuji za její snahu a ochotu udělat pro mne vše co nejlépe.

Závěrečný nástup Vyhlášení výsledků
Přebíráme diplom  


6. 10. 2012 jsme se s  Amálkou vydaly na dalekou cestu. V hlavním městě Rumunska Bukurešti se totiž konala evropská výstava – EURODOGSHOW BUCURESTI 2012. Cesta byla dlouhá, ale protože jsme cestovaly autobusem spolu s dalšími kamarády, se kterými jezdíme už mnoho let, dalo se to docela dobře vydržet. Asi po dvacetihodinové jízdě nás kolem sedmé přivítalo nezvykle teplé ráno už před výstavištěm ROMEXPO BUCURESTI. Je to poměrně nové výstaviště s prostornými halami . Také výstavní kruhy s koberci byly dostatečně veliké. K našemu překvapení bylo všude čisto, na nablýskaných toaletách dostatek hygienických potřeb. A to byl poslední den výstavy, protože se konala ve dnech 5. – 7. 10.Poslední den byly na programu skupiny I, VIII a IX FCI. V našem kruhu č.4 nejdříve posuzoval holandský rozhodčí Hans V.D. Berg asi 50 anglických kokršpanělů. Ostatní španělé přišli na řadu naprosto v souladu s programem ve 12,30. To už do kruhu přišel italský rozhodčí Giuseppe Alessandra. Jako obvykle šli první na řadu Američtí vodní španělé. Nejříve dva psi z finské chovatelské stanice Afire’s a pak ve třídě šampionů dvě fenky . Opět finská fenka Afire’s Ain’t No Girl Rodeo a naše Amelie od Valinky. Italskému rozhodčímu se naše Amálka líbila,a tak ocenění CACIB a titul EUROPEAN WINNER 2012 dostala ona.

Protože dříve už získala titul Český šampion, podle propozic výstavy v souladu s ustanovením FCI získala i titul Šampion Rumunska. K úspěchu jí moc blahopřejeme.

Afire’s Chocolate Robber (vítězný pes - BOB),
rozhodčí pan Guissepe Alessandra
a Amelie od Valinky
Amelie od Valinky –
CACIB, EUROPEAN WINNER 2012
   

13. 9. 2012 – byl přiznán naší Amálce titul Český šampion za výstavní úspěchy v loňské a letošní sezoně. Máme z toho velkou radost.

8. září 2012 - jsem se s Amálkou zúčastnila podzimních zkoušek, které pořádal OMS v Jihlavě v honitbě MS Rohozná. Na startu se sešlo 18 psů, z toho 12 ohařů a 6 psů malých plemen . Od pěti křepeláků se Amálka vzhledem zase tak moc nelišila, ale přesto budila pozornost ostatních vůdců i přihlížející korony. Na zkoušky jsme s Amálkou pilně cvičily a to bylo na jejím výkonu vidět. Pracovala výborně, jen na vlečce se srstnatou zvěří ( králíkem ) trochu zazlobila. Vedle totiž tekl potok, takže nejdříve si šla trochu zaplavat – je to konec konců vodní španěl – ale pak vzorně králíka z vlečky přinesla . Celkový výsledek byl perfektní – I. cena, 240 bodů a 3. místo. Amálce k jejímu úspěchu moc gratulujeme.

1.září 2012 – pro nás začala lovecká sezona. S Amálkou jsem navštívila naši přítelkyni Sylvu a jejího pejska Cendyho , který pochází z naší chovatelské stanice Han – Ende. Společně jsme se zúčastnili honu na kačeny, který pořádalo MS Petroupim - Petroupec nedaleko Benešova.Počasí nám přálo, a tak se celá akce vydařila. Amálka pracovala skvěle po celý hon, dohledala a donesla z vody, rákosí i hustého porostu kolem rybníků asi dvanáct kačen, což byla téměř polovina celkového úlovku. Dostala tak pochvalu od všech místních myslivců. Také Cendy pracoval dobře, ale do vody se mu moc nechtělo, ale i on dohledal a donesl několik kačen, takže si také zasloužil pochvalu.

18. srpna 2012 jsem s Amálkou odjela do malé vesničky Borovná nedaleko Telče. Okresní myslivecký spolek tady uspořádal zkoušky speciální vodní práce. Jsou to zkoušky dost náročné a jsou zaměřeny na získání lovecké upotřebitelnosti především na dohledání a přinášení postřelené vodní pernaté zvěře .Obtížné bylo hlavně nahánění v rákosí, protože to byl velmi hustý a pro některé menší psy téměř neproniknutelný porost. Ale Amálka byla velmi statečná. A když se po dvaceti minutách vrátila, byla od ostrého rákosu celá pořezaná. Ale chuť do práce jí to nevzalo, takže na ostatních disciplinách rovněž obstála velmi dobře. Jediné, co nezvládla, byl klid na stanovišti při střelbě. Je náruživý lovec, jakmile padne rána, chce jít hledat. Přesto ale celkově pracovala velmi dobře. Moc jí k jejímu výkonu gratulujeme.

Letos nás ještě čekají dvoje zkoušky a Evropská výstava v rumunské Bukurešti Doufám, že i na těchto akcích dopadneme na výbornou.

Závěrečné vyhodnocení zkoušek    

27. 7. 2012 – má náš malý Orinoco – „ Ori „ už čtyři měsíce a je u nás už skoro dva měsíce. Skvěle se adaptoval v novém prostředí. Je to velmi temperamentní, inteligentní a milé štěně. S našimi fenkami WSS si náramně rozumí, hlavně s nejmladší Cillou, která s ním tráví v podstatě celý den, ale také spí vedle jeho boudičky. Doufáme, že z Oriho vyroste šikovný a krásný pes.
Ori a lekníny Ori a sob "Rudolf" Ori Svého soba nedám

16. 6. 2012 – byl na Klubové výstavě v Pardubicích pro naši Amálku připraven pohár a Diplom za ocenění Klubový šampion. Tak se naše fenka zařadila mezi nejlepší výstavní psy KCHLS. Moc blahopřejeme . Podrobnosti o získání tohoto ocenění najdete na www.kchls.cz.
Klubový šampion
Amelie od Valinky
Klubový šampion
Amelie od Valinky

8.6.2012 – byl pro naši chovatelskou stanici Han – Ende velmi významným dnem. Jeli jsme totiž s manželem na letiště Ruzyně v Praze, abychom vyzvedli štěňátko – psíka Amerického vodního španěla, které mělo přicestovat z USA s americkou leteckou společností Delta v 10,35. Byli jsme velmi netrpěliví, jestli všechna předchozí jednání s chovatelskou stanicí Night Hawk’s a paní chovatelkou Jane Christiansen dopadnou dobře a hlavně, jak štěňátko tu dalekou cestu zvládne ve svých deseti měsících. Malý prcek Night Hawk’s Classic Orinoco totiž cestoval z dalekého Vergasu ve státě Minnesota na letiště do Minneapolis, odtud letadlem do New – Yorku na letiště J.F. K a odtud přímou linkou do Prahy. Hned po příjezdu na pražské letiště jsme se na veterinární stanici dozvěděli, že „ Ori „ přiletěl a je naprosto v pořádku. Po vyřízení nezbytných formalit jsme si konečně mohli vyzvednout krásnou přepravní bednu a pustit Oriho na travnatou plochu před budovou letištní veteriny. První seznámení dopadlo skvěle, pejsek nás okamžitě přijal, byl čiperný, s chutí se proběhl po trávníku a hlavně neprojevil absolutně žádný strach. Cesta domů po D1 byla tak trochu „ horor „, protože jsme trčeli skoro tři hodiny v zácpě kvůli vážné nehodě kamionu. Nakonec jsme konečně zastavili před naším domem a s napětím očekávali, jak dopadne seznámení Orinoca s naší fenčí čtyřhlavou smečkou. Fenky přivítaly nového obyvatele velmi bouřlivě, i když zpočátku ne příliš laskavě. Po prvních rozpacích se však Ori rozhodl, že dámám ukáže, kdo bude pánem dvora. A bylo jasno !!

Teď jen doufáme, že Ori bude platnou posilou chovu AWS, i když si na svou příležitost dokázat to bude muset ještě nějakou dobu počkat.

První seznámení na letišti A jsme doma – ukážu, co už umím Ori v „ akci !“

13.5. 2012 jsme se s Amelií vydaly do nedalekého Humpolce na Speciální výstavu španělů a vodních psů. Výstava se konala v jezdeckém areálu Zlatá podkova. Bohužel se vyplnila předpověď meteorologů a počasí nebylo právě příjemné. Také organizační změny v průběhu výstavy rozladily většinu vystavovatelů. Naše plemeno posuzovala paní Kirsi Nieminen z Finska a Amálka si i tentokrát vyběhala V1 a ocenění CAC. Tím také splnila podmínku pro získání titulu Klubový šampion. Můžeme jen blahopřát, měla jsem opravdu radost.

31.3. 2012 jsme se s Amálkou zúčastnily MVP v Českých Budějovicích. Naše fenka se předvedla velmi dobře, a tak získala opět všechna ocenění – CAC, CACIB a BOB. Blahopřejeme k úspěchu, protože to bylo poslední ocenění, které Amálka potřebovala k získání titulů Český šampion a Mezinárodní výstavní šampion.

Výstavy se zúčastnila také mladá fenka Bella od Valinky a psík Little Brownies Land Rover. I oni se prezentovali velmi dobře a Bella si vyběhala svůj první CAJC. Gratulujeme !


13. a 14. ledna 2012 jsem s  Cillou a Amálkou zahájila novou výstavní sezonu. Odjely jsme na delší výlet na MVP 2x CACIB Sofia. Výstava byla pro obě fenky velmi úspěšná. Obě si přivezly ocenění CAC, CACIB A BOB z obou dnů a tak získaly i titul Národní šampion Bulharska. Cilla navíc získala i titul Grand šampion, protože už má tituly šampiona. Oběma fenkám gratulujeme.
Amelie od Valinky –
CAC, CAIB,BOB 2x BIG 3,
Národní šampion
Cilla Han – Ende –
CAC,CACIB,BOB, BIG 2,
Národní šampion, Grand šampion

Koncem prosince 2011 odešla většina štěňátek do nových domovů. Jen Charles si musel počkat až do 21. ledna 2012, než se jeho nová rodina vrátila z daleké rodné Kolumbie. O to větší radost měli všichni ze setkání. Jen my jsme byli trochu smutní, na „ Čárlíka „ jsme si zvykli a těžko jsme se s ním loučili. Ale tak už to v chovatelském životě chodí. Jsem velmi ráda, že všechna štěňátka mají opět rozumné a hodné pány. Zprávy od nich jsou velmi příjemné. Štěňátka se rychle přizpůsobila novému prostředí a svým novým rodinám dělají velkou radost
Chloe Princess s rodinou
pana Joe Keatinga
Charles odjíždí s novou rodinou
pana Francisca Munoze

25.11.2011 měla naše štěňátka  už šest týdnů. Pěkně vyrostla, všichni už mají skoro čtyři kila. Také chodí na procházky do zahrady, aby se řádně otužila. Za bedlivého dozoru mámy Cilly, ale i ostatních tří fenek – babičky Blessing, tety Eli a Amálky se mohou dostatečně vyřádit.Všechna štěňátka už mají své rodiny, které na ně čekají a jména a čipy. Tetováním už je trápit nebudeme. Christia Queen odjede tady kousek od nás do Třebíče k mladému myslivci Ondrovi, Chester k Čermákovým do Jičína a Christopher do Vamberka.Chloe Princess a Charles musejí trochu počkat, protože jejich rodiny sice bydlí v Praze, ale odjíždějí na Vánoce do svých rodných zemí – Anglie a vzdálené Kolumbie, takže se vrátí až v lednu. Alespoň si štěňátek ještě trochu užijeme, hlavně kluci – vnuci, protože teď už bude se čtyřnohými prcky zábava.
zleva - Chloe Princess, Christia Queen,
Charles, Chester a Christopher

14. 10.2011 brzy ráno se naší nejmladší fence Cille Han - Ende narodilo 5 štěňátek - tři kluci a dvě slečny. Porod byl rychlý a bez komplikací. Cilla si všechno zařídila sama. Je to už devátý vrh v naší chovatelské stanici - tedy vrh CH. Štěňátka jsou zdravá a krásně prospívají, protože máma Cilla má hodně mlíčka. Po deseti dnech mají prckové váhu od 900 gramů do 1200 gramů. Ze štěňátek máme opravdu radost a určitě z nich budou potěšení i jejich noví majitelé, kteří si je odvezou domů jako živé dárky k letošním Vánocům.
Vrh CH 7. den – zleva první jsou dvě fenky

15. 9. 2011 – jsem s oběma fenkami – Cillou a Amálkou – navštívila naší paní doktorku, abychom ověřili na sono úspěšnost krytí. Radost byla bohužel jen poloviční. Cilla je březí a štěňátka už byla na obrazovce přístroje krásně vidět. U Amálky se ale březost ani po opakovaném vyšetření nepotvrdila. Takže musíme rok počkat.

Cille by se měla štěňátka narodit kolem 17. 10. Pokud máte zájem o štěňátko WSS z naší chovatelské stanice, kontaktujte mě.


Hanny Han – Ende – roční fenka a sestřička Holly u nás našla útočiště od 21. 8. do 12. 9. Majitelé manželé Šustrovi z Vrbna pod Pradědem odjížděli na dovolenou, a tak mě požádali, jestli by Hanny u nás nemohla v tu dobu zůstat. Fenka má velmi klidnou povahu, je velmi přizpůsobivá , a proto zapadla mezi naši „ smečku „ naprosto bez problémů. Chodili jsme na dlouhé vycházky, což se Hanny velmi líbilo. Celé tři týdny jsme si s ní velmi pěkně užili.
Hanny ( vlevo ) Amelie a Cilla.

10. 9. 2011 jsme s Amelií zakončily velmi úspěšnou výstavní sezonu na Speciální výstavě španělů v Luhačovicích. Posuzovala velmi zkušená rozhodčí Mgr. Jana Janek ze Slovenska. Amálka ani tentokrát nezklamala . Ocenění CAC, BOB a Vítěz speciální výstavy je toho dokladem.

Velmi dobře se na SPV prezentoval také pes z naší chovatelské stanice – Fryar Han – Ende, který získal ocenění V1, CAC a také roční fenka Holly Han – Ende, pro kterou to byla její první výstava.

Pejskům i jejich majitelům patří naše blahopřání !

    Fryar Han – Ende s pánem
( pan Lhotský ) a rozhodčí
Mgr. Jana Janek
Rodinné foto – zleva
pan Lhotský s Fryarem,
paní Kremláčková s Holly a
já s Hanny Han – Ende.

27. 8. 2011 – jsme se s  Amálkou podívaly na MVP do Mladé Boleslavi. Amálka se rozhodčímu panu Studeníkovi líbila, a tak si z výstavy odnesla opět tituly CAC, CACIB a BOB. Gratulujeme !

3. 9. 2011 - Cilla úspěšně vykonala podzimní zkoušky. Vůdcem byl pan Zadražil, který mě požádal o její zapůjčení, protože si chce dokončit aprobaci na rozhodčího pro malá plemena. S výkonem fenky byl spokojen, i když vzhledem ke známkám 2 ze slídění a přinášení kachny z hluboké vody skončili ve II. ceně. Příští rok určitě výsledky vylepšíme.

13. 8. 2011 jsem cestovala opět ale  s naší WSS Cillou Han – Ende na námluvy . Naše cesta nebyla tentokrát tak dlouhá jako s Amálkou.  Jeli jsme jen do nedalekých Martinic k manželům Milotovým.
Pan Milota je majitelem krásného a loveckého psa
Huberta od Jaslůvky. Toho jsem vybrala jako krycího psa pro naší Cillu. I tentokrát krytí proběhlo naprosto bez potíží, a tak se budeme těšit že i Cilla se stane po prvé maminkou. I s ní samozřejmě půjdu na sono, také výsledek bychom měli znát kolem 15. 9. Bližší informace o Hubertovi najdete na stránkách chovatelské stanice  Od Jaslůvky.
www.jasluvka.cz
Cilla ( vlevo ) a Hubert od Jaslůvky

7. a 8. 8. 2011 jsem s naší Amelií navštívila její rodiště Lužany a chovatele  pana Levoru, který je nejen majitelem chovatelské stanice Od Valinky, ze které Amálka pochází, ale také majitelem chovného psa Little Brownies Land Rovera. Psík přicestoval, přesněji přiletěl  jako štěňátko  před dvěma lety z Ameriky. Díky panu Levorovi a jeho milé dceři se stal chovným psem a také „ženichem „ naší Amálky. Krytí bylo  úspěšné a  pokud vše dopadne dobře, štěňátka AWS by se měla narodit v polovině října. 9. Září se chystáme na sono. Výsledek bude hned zveřejněn na stránkách.
Bližší informace o krycím psu najdete na stránkách chovatelské stanice Od Valinky
www.odvalinky.cz
Land Rover ( vlevo ) a Amelie

 • 21. 5. 2011zatím poslední úspěšnou akcí byly podzimní zkoušky. Konaly se za příjemného počasí v Moravských Málkovicích v honitbě OMS Vyškov. Pod vedením pana Slámy se tentokrát zúčastnily obě fenky – Amelie  i Cilla. Úspěšnější byla Amálka, pracovala velmi dobře, ale chybu udělala na disciplině dohledávka a přinášení pernaté, kde obdržela známku 1, a tak nakonec skončila ve III. ceně, i když bodově měla na cenu I. Takže gratulujeme !
  Ani  Cilla si zpočátku nevedla špatně, ale osudnou se stala vlečka se srstnatou. Fence se asi zajíc nelíbil, protože se rozhodla, že ho nepřinese. Škoda, ale snad příště to bude lepší !

Cilla a Amelie na PZ v
 Moravských Málkovicích

 • 18. 5. 2011 – se pejsek z naší chovatelské stanice Cendy Han – Ende stal po druhé otcem. Fence pana Malce Cindy z Ostraty se v chovatelské stanici Od Dobevské hráze narodila tři štěňátka – 2 fenky Kitty a Kely a 1 psík Karlos. Oběma rodičům i majitelům obou chovných jedinců gratulujeme.

 • 7. 5. 2011 – se v romantickém prostředí parku zámku Kačina konala Klubová výstava španělů a vodních psů. Počasí bylo nádherné a přes drobné organizační nedostatky výstava proběhla v příjemné atmosféře. V našem kruhu posuzovala paní Marjo Jaakkola z Finska, která na našich výstavách posuzuje už mnoho let. Její rozhodování je vždy korektní a chování víc než příjemné. Amálka ani tentokrát nezklamala a obdržela tituly nejvyšší – CAC, BOB a Klubový vítěz.  BLAHOPĚJEME !
  Ve vedlejším kruhu posuzovala paní Kirsi Nieminen mimo jiná plemena také 43 velššpringršpanělů. Účast nezvykle vysoká, tedy i konkurence silná. I když Cilla se tentokrát KV neúčastnila, chovatelská stanice
  Han – Ende měla silné zastoupení . Výstavy se zúčastnili celkem 4 naši zástupci – fenky Eli – Sarah a Fellis a pejskové Fryar a Fren. Všichni si vedli velmi dobře . Kompletní výsledky jsou na klubových stránkách – www.kchls.cz

Klubový vítěz –
Amelie od Valinky

 • 1.5. 2011- úspěchy sklízela Amelie nejen na jarních výstavách, ale absolvovala také své první pracovní zkoušky. Nejdříve to byly klubové zkoušky vloh. Konaly se 1.května v okrese Nymburk v honitbách OMS Sloveč – Sloučená. Honitba byla poměrně dobře zazvěřená a zkoušky skvěle připravené. Amálka pod vedením vůdce a spolumajitele pana Slámy neudělala jedinou chybu, zkoušky dokončila s plným počtem bodů 192. Za tento skvělý výkon také obdržela pracovní titul CACT. Celkové výsledky najdete na klubových stránkách.

Slavnostní nástup na KZV 1.5.2011

Vůdce a spolumajitel pan Sláma
s Amelií a pohárem za udělený titul CACT

A ještě jednou KZV Sloveč – Sloučená.
Amálka tentokrát s oběma majiteli –
s panem Slámou a mojí maličkostí.

 • 9. 4. 2011 – výstavní úspěchy naší Amči pokračovaly tentokrát na NV v Ostravě. Posuzoval pan Zdeněk Antonovič, úspěšně mu sekundovala naše poradkyně chovu ing. Pospíšilová, která zde hospitovala. Počasí nebylo moc příjemné, ale radost z dalšího úspěchu nás zahřála. Amálka si vyběhala  CAC, BOB a titul Národní vítěz. Velmi dobře se prezentoval také psík z naší chovatelské stanice Fryar Han – Ende. Byla to jeho první výstava a ocenění CAC, BOB a titul Národní vítěz potěšil samozřejmě mě, ale hlavně majitele, manžele Pavlínu a Jarka Lhotských . Také Fryarovi patří naše blahopřání !

 

Národní vítěz Fryr Han – Ende,
Národní vítěz Cassia Merylic,
rozhodčí pan Antonovič a ing.Pospíšilová

 • 23. 3. 2011 jsem se vydala s naší americkou vodní španělkou na MVP do Luxembourgu, hlavního města malé, ale krásné země. Výstava probíhala v moderních halách a atmosféra byla báječná.V našem kruhu posuzoval portugalský rozhodčí pan José Homem de Mello, specialista na basety a také vodní psy a vodní španěly. S úsměvem posoudil více než 80 pejsků různých plemen. My s Amálkou jsme tentokrát byly úplně poslední, ale čekání se vyplatilo. Amálka se panu rozhodčímu velmi líbila, a tak dostala všechna ocenění – CAC, CACIB , BOB.

  K úspěchu moc gratulujeme!

  Amelie od Valinky na
  Dog Show Luxembourg
  CAC, CACIB, BOB

 • 5. a 6. 2. 2011 – proběhla Mezinárodní výstava psů DUOCACIB BRNO . Pro obě naše fenky Cillu Han Ende i Amelii od Valinkya zejména pro ni, to byla výstava víc než úspěšná. Amálka totiž v obou dnech získala všechna ocenění – CAC, CACIB, BOB. Rozhodčím se moc líbila a já jsem byla velmi spokojená. Nejen s výsledky, kdo by nebyl, ale hlavně proto, že Amálka prokázala ohromnou přizpůsobivost a skvělou povahu. Byla to vlastně její druhá výstava v životě , ale se mnou první. Vůbec jsem netušila, jak bude reagovat, jestli neuteče z kruhu, bude-li ochotná stát ve výstavním postoji atd. Zpočátku byla trochu nejistá, ale v průběhu dopoledne se uklidnila a výsledek byl skvělý. Druhý den už se chovala jako „ostřílený výstavní profík „. Svým výsledkem tak vlastně splnila podmínky pro chovnost.Cillka získala v silné konkurenci zúčastněných WSS ocenění výborný 2, res CAC.

  Kompletní výsledky najdete na www.kchls.cz – sekce WSS ( Výsledky výstav )

  Oběma fenkám velmi gratulujeme.

 • 21.1.2011 – skončila pro mne moje fenky lovecká sezona 2010 posledním honem v bažantnici na Konopišti. Společně jsme absolvovaly několik honů a také naháněk u našich přátel myslivců. Fenky pracovaly většinou velmi dobře. Byly jme na krásných honech u kamaráda Luboše tady u nás na Vysočině, několikrát na dohledávkách na prestižních honech na Konopišti , kde společně s námi byl několikrát i psík z naší CHS Cendy se svojí paničkou Sylvou, a také na naháňce a poslední leči v honitbě Ostrák v Kouřimi . Ta byla velkolepá, bylo krásné počasí, účast rekordní – 100 střelců, 33 honců a 16 loveckých psů všech možných plemen. Sice se mnoho neulovilo, ale to vůbec nebylo podstatné, vše proběhlo s dokonalou organizací, nálada byla skvělá a také společná večeře a zábava po skončení v hospodě Na střelnici se všem velmi líbila. Viděla jsem se s mnoha dlouholetými přáteli, vyprávěly se zážitky a také se povídalo o psích kamarádech. Velkou pozornost budila naše Amelie – málokdo věděl, o jaké plemeno se jedná. Ale hlavně všichni, kdo ji mohli vidět při práci, obdivovali její loveckou vášeň, hlasitost ale také poslušnost. Ale Cilla pracovala také velmi dobře, ale zde už znají, tak to byla samozřejmost. Už se těšíme na příští sezonu 2011. Doufám, že bude stejně úspěšná.

Ostrák 2011 - koupel po 1. leči

Ostrák 2011 - odpočinek po práci

Ostrák - Kouřim 2011 -
před hospodou Na střelnici
po poslední leči 16.1.2011

 • 25. 11. 2010

V pátek 12.11. odešla z naší chovatelské stanice poslední fenka Honey k rodině Mülerových do Prahy - Radotína. Většina štěňátek odjela už na sváteční říjnové dny, ale Hanny a Honey jsme si ještě pár dní mohli užít. Všichni prckové dostali skvělé pány, většina má doma zahradu a někteří i další čtyřnohé kamarády, takže jim určitě nebude smutno.
U nás doma ale zavládlo nějaké ticho a nezvyklý klid. Ale dlouho to trvat nebude, plánujeme v létě další vrh - CH. Bude od nejmladší fenky Cilly . Otec je už  domluvený v Německu, ale to si zatím necháváme jako překvapení. Ale je to vynikající pes jak výstavně tak i pracovně. Doufám, že naše chovatelské plány budou úspěšné. 

Hanny a manželé Šustrovi

Harmon nás opouští

Heriet s novou domácí smečkou

Máme ještě další překvapení, protože naši chovatelskou stanici posílila fenka amerického vodního španěla Amálka od Valinky. Je u nás už od léta a jeví se jako velmi nadějná. Na honech se už představila a pracovala velmi dobře. Je rychlá, dokonce velmi hlasitá a také dobře ovladatelná. Svoji výstavní kariéru začne v únoru na DUOCACIB v Brně. Je to u nás málo početné a známé plemeno. Amálce připravím její stránku s podrobným popisem plemene co nejdříve. Štěňátka bychom chtěli s Amálkou zkusit také příští rok v létě, protože fenka bude mít už tři roky. Máte-li zájem o štěňátko WSS nebo AWS, napište mi.

 • 21.10.2010  Naše štěňátka už pěkně povyrostla a pomalu se chystají vyletět z rodného hnízda. Všichni prckové už  jsou natetovaní, naočkovaní a všichni mají také na přání nových majitelů mikročipy. Takže nic nebrání tomu, aby si na dny volna příští týden noví majitelé pro své malé miláčky přjeli. Budeme se s nimi neradi loučit, ale to patří k chovatelskému životu.
  Nezbývá , než jim popřát šťastnou cestu a hodné páníčky.

  Na přiloženém fotu je zleva Heriett, Holly, Heidy, Harmon a Honey.

 • 8.9.2010.  Naše první vycházka. Máme měsíc a byli jsme na zahradě. Moc se nám to líbilo, byli s námi i kluci - vnuci - Tom a Honzík a mohli jsme si nimi hrát. A to bylo fajn.

 • 2.10. 2010 odpoledne jsem s Cillou vyjela na další cestu, tentokrát do slovinského města Celje, kde se konala Evopská výstava. Přespali jsme v nedalekém Mariboru v malém ale velmi útulném a pohostinném hotýlku. Na nedělní výstavu jsme dorazili s dostatečným předstihem, takže jsme si mohli prohlédnout poměrně rozsáhlé výstaviště.
  Výstava začala přesně v 10,00 a posuzoval rozhodčí z Argetiny pan
  Angel Miguel Martinez. Postupně se v kruhu vystřídali zástupci z Itálie, Finska, Slovenska, Estonska a také z Česka.
  Cilla dostala oceněnění
  Excelent 4 ( výborná 4 ). Mohlo to být určitě lepší, ale naše slečna se rozhodla, že nebude elegantně klusat, ale většinu koleček v kruhu odcválala. A to se pochopitelně panu rozhodčímu moc nelíbilo, protože bylo vidět, že jeho prioritou je právě pohyb. Příště to snad bude lepší.

 • 28.9. měli naši prckové z vrhu " H " už 20 dní (video zde). Mají se velmi k světu a rostou do krásy. Jak je patrné z fotodokumentace, mají se čile k jídlu, ale pomalu i k dílu. Začínají chodit a už samozřejmě vidí, i když zatím je vše v začátcích. A tak objevují okolní svět - mámu, tu hledají pochopitelně nejvíc, pak také sebe navzájem a nejbližší okolí svého pelíšku - zatím tedy porodní bednu. Ale už z ní vykukují ven a brzy budeme muset vyrobit jiné bydlení, protože bedna jim bude malá.
  Už máme i jména - psí kluk je Harmon, ten je jasný. U holčiček zatím váháme, bude záležet také na nových majitelích. Jak by se Vám líbila třeba Hanny, Hannah, Herriet, Henrietta, Hejdi, Haga, Hanelle, Harisa, Holly, Hilly, ale máme v záloze ještě další.
  Tak pokud se vám líbí jména i naše psí holky, ozvěte se. Už se na vás těšíme.

 • 8.9. přišla na svět naše nová štěňátka. Máme pět holčiček a jednoho kluka ( ten už je ale zamluvený ). Jestli máte zájem o výbornou kamarádku, krásnou a ušlechtilou fenku, neagresivní a také pracovně vynikající, ozvěte se mi.Welsh Springer Spaniel je bezvadný společník, ale také skvělý lovecký pes.

 • 27. - 30. 8. jsem podnikla s Cillou výlet do jižní Makedonie. Konala se tady ( mimo jiné ) mezinárodní výstva DUOCACIB Ohrid - Makedonie a národní výstava Moldavie. Cesta byla dlouhá, ale myslím, že to stálo za to. Výstava se konala v Ohridu na břehu jednoho z nejstarších a nejkrásnějších sladkovodních jezer na Zemi. Počasí bylo více než příjemné, kdo si nezpomněl plavky, mohl se v průběhu výstavy, v době čekánání, ještě osvěžit v teplých vlnách jezera.
  Také výlet do Bitoly vzdálené asi 70 km byl zajímavý. Antické vykopávky z doby Filoppose Makedonského, krásné mozaiky i sochy určitě stály za vidění. Pejsků na výstavě nebylo zase tak mnoho, ale za to z celé Evropy - Španělsko, Rusko, Holandsko, Slovensko atd. Náš úspěch - Šampion Makedonie i Moldávie nás velmi potěšil. Certifikáty najdete na stránce Naše fenky ( Cilla Han - Ende ). Cille k úspěchu velmi gratulujme.

 • 11.8. jsem navštívila s naší Eli paní doktorku. Sono povrdilo u Eli březost, takže už se těšíme na štěňátka, která by se měla narodit kolem 12.9.2010. Pokud máte o štěňátko vážný zájem, kontaktujte mě. Informace o rodičích najdete na našich stránkách v odkazech Naše feny a Naši psi.

 • 6. a 8. 7. jsme navštívili Cendyho Han - Ende v Petroupci u Benešova. Naše Eli se totiž rozhodla hárat o několik týdnů dříve, a tak jsme jeli navštívit " ženicha " a budoucího otce našeho vrhu " H ". Cendy - panička mu ale říká Pery- pochází z naší chovatelské stanice Han - Ende a je to mladý, velmi pěkný a nadějný pes. Naše návštěva u Cendyho byla úspěšná, a tak se těšíme, že kolem 12. září přijdou na svět štěňátka z tohoto nového spojení. Pokud máte o štěňátko zájem, kontaktujte nás.
  Bližší informace o rodičích vrhu " H " najdete na našich stránkách nebo na
  www.kchls.cz - Galerie chovných psů a fen.

 • 19.6. 2010 získala naše fenka Cilla Han – Ende na MVP Intercanis v Brně ocenění V1, CAC, CACIB a BOB. Tím splnila potřebné podmínky pro získání titulu Interchampion, o který co nejdříve požádáme. Gratulujeme!

 • 13. 6. 2010 se Cendy Han – Ende zúčastnil Klubové výstavy v Brně a to byla poslední podmínka pro zařazení mezi chovné psy. Již brzy se objeví na stránkách www.kchls.cz – sekce WSS v Galerii chovných psů. Máme z toho velkou radost.

 • 15.5.2010 pejsek z naší chovatelské stanice Fryar Han – Ende uspěšně absolvoval Zkoušky vloh v I. ceně. Blahopřejeme! Foto a soudcovská tabulka viz Fotostřípky – pracovní.

 • 5.6.2010 získal psík z naší chovatelské stanice Frenn Han – Ende na NV v Klatovech ocenění V1, CAJC. Blahopřejeme. Foto Frenna viz Štěňata dnes.

 • V sobotu 15.5. odpoledne se Auře Han - Ende a Hubertovi od Jaslůvky narodilo šest štěňátek. Aura přivedla na svět čtyři pejsky a dvě fenky. Vše proběhlo bez komplikací a štěňátka i mamka jsou v pořádku. Budete-li mít zájem o štěňátko z toho spojení, nebo se na cokoliv ohledně štěňat zeptat, prosím kontaktujte nás.
  E-mail 
  wss.hanende@seznam.cz  , tel. 777595976 - Hana Konečná
  E-mail
  slajermilan@email.cz,      tel.774453022 - Milan Šlajer

 • Přemýšlení o CRUFTS, více

  zde.

 • Čekáme štěňátka - vrh F. Štěňátka se narodí naší fence  Eli z Dačického háje a  pejskovi Aris Merylic, který je Ineršampionem   a Českým  šampionem práce. Jedná se o opakované spojení. Prvním vrhem těchto rodičů byl vrh D, o kterém  najdete bližší informace na našich stránkách.  Vrh F očekáváme kolem 16. 8. 2009. 16. 8 2009 se mezi druhou a osmou hodinou ranní narodilo naší fence Eli z Dačického háje a pejskovi Aris Merylic 6 štěňátek ( 5 kluků a 1 slečna). Štěňátka jsou velmi pěkná a čiperná a všichni se těší na nové paníčky.

 • VRH E - 24. 2. 2009 se fence Blessing z Herocké návsi narodila 2 štěňátka. Psík Erny a fenka Eli Sarah jsou už jsou zadaní .
  Pro zvětšení klikněte

 • Chystáme vrh E.

  Matkou bude Blessing z Herocké návsi, otcem ICH Benton Lookin’for Duck „ Ed Stevens „ finský psík z vynikající chovatelské stanice Benton paní Marjoo Jaakkoly. Ultrazvuk březost potvrdil.
  Pro zvětšení klikněte

 • 21. 7. 2008 v noci se naší fence Eli z Dačického háje a pejskovi Aris Merylic narodilo  pět štěňátek - 1 kluk a 4 slečny .
  Pro zvětšení klikněte

 • U naší fenky Eli z Dačického háje ( Český šampion, pracovní zkoušky ) potvrdilo sonografické vyšetření březost. Otcem je mladý, nadějný pes Aris Merylic ( výstavní i pracovní šampion ). Štěňátka by se měla narodit kolem 23. 7. 2008.

 • Doplněny informace k vrhu "C" (více na stránce Štěňata)

 • Pro zvětšení klikněteDne 4.9. potvdilo sonografické vyšetření březost u naší fenky Blessing. Otcem vrhu C je vynikající polský pes Tares z Debowéj Równiny - Český šampion, Polský šampion, Šampion Rumunska, Interšampion, ale také pes pracovní se zkouškami lovecké upotřebitelnosti. Štěňátka z tohoto spojení se narodí počátkem října a k novým majitelům mohou odejít před Vánocemi 2007 jako krásné vánoční dárky. Podrobnější informace o otci vrhu C najdete na www.welsh-springer.republika.pl.

 • 8. 11. jsme "adoptovali" tříletou fenku Eli z Dačického háje. Velmi rychle si u nás zvykla, už jsme absolvovali vyšetření DKK s uspokojivým výsledkem 2/1, několik honů v loňské lovecké sezoně, na kterých pracovala velmi dobře. Máme také za sebou první výstavu - NV Olomouc v lednu 2007 s výborným výsledkem V1, CAC. Teď nás čekají v průběhu roku 2007 další výstavy, ale hlavně zkoušky lovecké upotřebitelnosti, aby se „ Eliška“ mohla ještě letos zařadit mezi chovné fenky.

Pro zvětšení kliknětePro zvětšení klikněteEli a Blessing, pro zvětšení klikněteKonopiště 2006, pro zvětšení klikněte