Již od dětství jsem velice milovala psy, ale neměla jsem možnost žádného vlastnit. Až v dospělosti, když obě mé dcery odrostly jsem si tento sen splnila a pořídila jsem si fenku beaucerona a po roce i fenku brazilské fily. S oběma jsem navštěvovala výstavy, byly uchovněny a posléze odchovaly štěňátka. Dnes jsou již obě v důchodovém věku a tudíž na odpočinku.

Před osmi lety jsem se začala poohlížet po nějakém malinkém plemeni, které by se hodilo do bytu. Náhodou jsem objevila článek v časopise o moskevském dlouhosrstém toy terierovi. Velice mě zaujal popis plemene a také fotografie u něj uvedené.Ch.Jumbo Jett Czech Originál, Ch.Blacky Star Údolí mlhy, Ch.Tesser Bonfang Chippolino.

Začala jsem se blíže zajímat o toto plemeno, navštívila jsem chovatele a seznamovala jsem se s tímto pro mě novým neznámým plemenem. Zjistila jsem, že je to úžasný malý tvoreček nabitý jak temperamentem, tak i láskou ke svému majiteli a jeho rodině.

A tak jsem se stala majitelkou pejska jménem Jumbo Jett Czech Originál. Po roce jsem si k pejskovi 3-měsíční kluci Crassus a Cronos Sulamith s otcem Ch.Jumbo Jett Czech Originál. Pro zvětšení kliknětepořídila i fenku Blacky Star Údolí mlhy. A jelikož těchto pejsků není nikdy dost a u nás v republice je to vzácné a málopočetné plemeno, tak jsem si v roce 1999 rozhodla dovézt nové štěňátko ze země původu z Ruska. A tak do smečky přibyl další pejsek narozený v Moskvě, jménem Tesser Bonfang Chippolino. A najednou jsem byla nejen majitelka, ale i chovatelka tohoto kouzelného plemene. Zatím jsem v naší chovatelské stanici odchovala tři vrhy tohoto plemene a v tomto roce plánuji nový vrh štěňátek.

Z posledního vrhu zůstali doma 2 bratři - Crassus a Cronos Shulamith a tento rok se stanou novými krycími psy v této stanici. Do budoucna bych přála všem "svým" štěňátkům hodné a milující pánečky. A snad i nové nadšené chovatele, kteří přibydou do našich řad pejskařů.